Aj preto si už viac ako ... zákazníkov prenieslo číslo do 4ky a ušetrili tak desiatky eur. Prenos telefónneho čísla do 4ky je jednochý a pre každého máme hneď niekoľko možností. Pridajte sa k nám aj vy.
Všetko o prenose telefónneho čísla nájdete nižšie.

Vedeli ste, že ...

Icon

Telefónne číslo ostáva vám, nie operátorovi

Icon

Prenos čísla vybavíme
za vás

Icon

Prenos čísla trvá len
5 pracovných dní

Icon

Za prenos čísla
NIČ NEPLATÍTE

Čo je potrebné vedieť pred požiadaním
o prenos telefónneho čísla?

Údaje, ktoré uvediete v žiadosti o prenos, musia byť rovnaké ako údaje vo vašej zmluve so súčasným operátorom. Preto si aktualizujte alebo skontrolujte svoje údaje u súčasného operátora (pozrite si faktúru alebo zmluvu, aby ste sa uistili, že tel. číslo, ktoré chcete preniesť, nie je vedené na iného rodinného príslušníka).
Napr. Ak si chcete preniesť číslo do 4ky, je potrebné, aby vaša aktuálna SIM karta od súčasného operátora a nová 4ka SIM karta boli registrované na rovnaké rodné číslo/v prípade spoločnosti na rovnaké IČO.

Ak máte u súčasného operátora produkt s viazanosťou, súčasný operátor si voči vám môže uplatniť zmluvnú pokutu. Na to si treba dať pozor. Z tohto dôvodu odporúčame žiadať o prenos tel. čísla až po uplynutí viazanosti.

Aby prenos prebehol hladko, majte vysporiadané všetky záväzky voči vášmu súčasnému operátorovi (kontrola zaplatených faktúr). V opačnom prípade môže byť žiadosť o prenos zamietnutá.

Ak si nie ste istý, na akého operátora je vedené vaše tel. číslo, môžete si to overiť
v aplikácii pre overenie telefónnych čísiel

Ak ste všetko urobili správne, nič nebráni hladkému prenosu tel. čísla.

Ako si môžete preniesť číslo

 

Osobne, s kúpou SIM karty
na ktoromkoľvek predajnom mieste.

 

Online cez e-shop 4ky na 
webovej stránke.

 

Cez SMS ak už máte 4ka SIM KARTU.
Ako to funguje?

Prenos čísla cez e-shop

1
 
 

V e-shope si objednajte 4ka SIM KARTU s novým paušálom SLOBODA a v košíku potvrdte váš záujem o prenos svojho čísla.

2
 
 

Kuriér Slovenskej pošty vám doručí 4ka SIM KARTU a podpíše s vami potrebné dokumenty.

trvá zvyčajne 4 pracovné dni od podpísania zmluvných dokumentov
3
 

Dátum prenesenia vášho telefónneho čísla vám oznámime SMS správou.

Počas trvania prenosu telefónneho čísla naďalej môžete používať svoje číslo ale aj 4ka SIM KARTU, ktorú si aktivujete zavolaním na Zákaznícku linku 4ky na čísle 0950 950 950.

Prenos čísla cez SMS

Ak už máte 4ka SIM KARTU, stačí poslať SMS. Je to jednoduché. Z čísla od iného operátora, ktoré si chcete preniesť do 4ky, pošlete SMS v tvare:
PRENOS 4ka
(medzera) mobilné číslo vašej 4ka SIM karty (medzera) PUK kód vašej 4ka SIM karty na číslo 0950 100 100

Príklad SMS:
PRENOS 4KA 0950123456 78965432

 

Overenie telefónneho čísla

V aplikácii pre overenie telefónnych čísiel môžete zistiť, či je užívateľ s daným telefónnym číslom účastníkom mobilnej siete 4KA prevádzkovanej spoločnosťou SWAN Mobile, a.s.

Overiť číslo

To najlepšie z našej ponuky môžete mať doma už za 2 dni a využívať, kým prebehne prenos čísla

Neobmedzený objem dát
v SR
Najobľúbenejší
16 GB
v SR (z toho 3,78 GB v EÚ)
300
MIN alebo SMS
v SR a EÚ

Bez viazanosti

14 €4 €
Detailné informácie
Top Ponuka
Neobmedzený objem dát
v SR (z toho 3,78 GB v EÚ)
Neobmedzené
MIN alebo SMS
v SR a EÚ

Bez viazanosti

22 €4 €
Detailné informácie

Často kladené otázky

Osobné údaje na zákazníckej zmluve musia byť vždy rovnaké u pôvodného a nového operátora preto, aby nedošlo k zamietnutiu prenosu čísla - to by bola komplikácia. Operátori chránia vlastníctvo čísla konkrétnou osobou. Zabezpečujeme, aby nikdy nedošlo k zneužitiu prenosu čísla inou osobou, ako práve vlastníkom daného čísla.  

Čo sa musí zhodovať:

  1. V prípade fyzickej osoby: prenášané tel. číslo, správne zadaný odovzdávajúci operátor, meno, priezvisko, rodné číslo, trvalý pobyt. 
  2. V prípade podnikateľa/firmy: prenášané číslo, správne zadaný odovzdávajúci operátor, meno, priezvisko, rodné číslo, trvalý pobyt (osobné údaje štatutára) + obchodné meno, IČO a adresa podnikania.

Ak si do 4ky prenesiete telefónne číslo so záväzkom, pôvodný operátor vystaví doúčtovaciu faktúru s poplatkami a tiež aj nepríjemnými prekvapeniami navyše (napríklad niektorí mobilní operátori môžu mať zmluvné pokuty). Preto vám odporúčame overiť si u pôvodného operátora, či máte/nemáte takýto záväzok a ak áno, čo vás to bude stáť, ak sa rozhodnete o prenos tel. čísla do 4ky.

Prenos vždy trvá 5 prac. dní vrátane dňa aktivácie SIM alebo prijatia žiadosti o prenos čísla. Napríklad: pri prevzatí zásielky od kuriéra - SIM karty s dočasným číslom, plynie lehota ďalších 4 prac. dní na prenos čísla do 4ky. Deň aktivácie SIM sa teda do tejto 4-dňovej lehoty nezapočítava a preto jednoducho hovoríme, že prenos trvá 5 prac. dní.

Ako nový 4ka zákazník získavate u nás novú 4ka SIM kartu s tzv. „dočasným“ číslom 0950/0951, pričom práve na túto SIM kartu vám po AKTIVÁCII tejto SIM prenesieme vaše súčasné číslo od iného operátora. Platí pre e-shop/Predajné miesta 4ky.

Preniesť číslo je jednoduché! Prenos zrealizujte odoslaním jednoduchej SMS z čísla od pôvodného operátora, ktoré si chcete preniesť do 4ky, takto:

 

PRENOS (medzera) 4ka (medzera) mobilné číslo vašej 4ka SIM karty (medzera) PUK kód vašej 4ka SIM karty na číslo 0950 100 100

Príklad SMS:
PRENOS 4KA 0950123456 78965432

Výmena pôvodnej SIM karty za 4ka SIM kartu v mobilnom telefóne/zariadení je nutná. Nakoľko prechádzate do 4ky a budete využívať služby a sieť iného operátora, je potrebné mať SIM kartu nového operátora, ktorá spolupracuje so systémami a svojou sieťou. Na novú SIM kartu sa vám samozrejme prenesie vaše pôvodné telefónne číslo, na ktoré ste zvyknutý.   

Mrzí nás to, ale nie je to možné. Možnosť prenášať si spolu s číslom aj kredit medzi dvoma sieťami operátorov nie je dovolený. Zo zákona má zákazník právo požiadať pôvodného operátora o úhradu / vrátenie zostatkového kreditu na účet. Avšak my ako váš nový operátor vám s tým nevieme pomôcť. Je potrebné obrátiť sa na pôvodného operátora.